שרון שאתי מסביר איך לבחור חברת נדל"ן להשקעה בחו"ל

שרון שאתי, מבעליה של TGI, מסביר כיצד לבחור חברת נדל"ן איכותית שתנהל עבורך את השקעת הנדל"ן בחו"ל

ש לכם כסף להשקעה והחלטתם שאינכם רוצים להשקיע אותו בבורסה, וגם לא בנדל"ן ישראלי, אלא דווקא בנדל"ן בחו"ל? החלטה נבונה. לאחר התייעצות הבנתם שרכישת נדל"ן בחו"ל לא מבצעים לבד, משום שהיא דורשת לא מעט ידע בתחום, הבנה, קשרים עסקיים, ועוד, ולכן מומלץ לפנות לחברה המתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל. שאתי שרון

מה צריך שיהיה לחברת השקעות נדל"ן רצינית ומקצועית?

  • פעילות שיווקית בארצות היעד – ענף החברות העוסקות בהשקעות נדל"ן בחו"ל הוא ענף שיש בו חברות מסוגים שונים. יש חברות שיש להן פעילות ענפה בארצות היעד שלהן, ויש להן נציגים מקומיים שמכירים היטב את שוק הנדל"ן המקומי ואת מגמות השוק. לעומת זאת, יש חברות שאינן רציניות ומקצועיות ואין להן אף נציג בארצות היעד שבהן הן פעילות, אלא רק משרדים בארץ.
  • האם החברה עוסקת רק בתחום הנדל"ן בחו"ל או בתחומים נוספים – יש היום חברות שבנוסף לתחומים נוספים שבהם הן עוסקות כמו דירות להשקעה בארץ, יזמות נדל"ן בארץ, הן עוסקות גם בהשקעות נדל"ן בחו"ל, ואילו יש כאלה שהחליטו להתמקד ולהתמקצע רק בנישה של השקעות נדל"ן בחו"ל, כך למשל פועלת חברת TGI של שרון שאתי, אשר כבר שנים עוסקת אך ורק בהשקעות בחו"ל. לחברה, שנמצאת בבעלותו של שרון שאתי, יש קשרים עסקיים ענפים עם גורמים בחו"ל שמאפשרים לה לרכוש נכסים במחירים אטרקטיביים וכדאיים ולשווק אותם למשקיעים.
  • תפקידה של החברה: האם היא משמשת כחברה מתווכת או כיזמית – משקיע שמעוניין להיעזר בחברה המתמחה בתחום, צריך לבדוק היטב האם החברה שפנה אליה היא חברה שמעונינת רק לתווך ולאסוף את כספי המשקיעים, או שגם היא בעצמה שותפה בהשקעה וגם לה יש אינטרס אמיתי בהצלחה של ההשקעה. אם יש זהות אינטרסים בין האינטרסים של המשקיעים לבין האינטרסים של החברה עצמה זה מצוין. בנוסף לכך, כאשר החברה משקיעה בעצמה בפרויקט יש חסכון בעלויות התיווך, כי היא גובה רק גביה ראשונית חד פעמית, ואילו כאשר מדובר בחברת נדל"ן שמתפקדת כחברת תיווך, היא גובה תשלומים לאורך תקופה ארוכה, כמו דמי ניהול, דמי אחזקה ועוד. שרון שאתי ושותפו יוסי טוביהו מחברת TGI מהווים דוגמא לחברה שעובדת גם כחברה מתווכת וגם כיזמית נדל"ן בחו"ל ורק לאחרונה הקימה קומפלקס מלונות פאר בתאילנד, בו גם השקיע בעצמה..
  • ליווי הלקוח לאורך כל תהליך ההשקעה – חברה רצינית צריכה ללוות את המשקיעים לאורך כל חיי ההשקעה. ליווי צמוד שכזה מעניק ללקוח תחושה של בטחון ורוגע נפשי ותחושה שיש מי שמכוון את הספינה בדרך הנכונה, ומאפשר לה להגיע לרווח ולהצלחה כספית.
  • שקיפות כלפי הלקוח – השקעה בתחום הנדל"ן אינה השקעה בטוחה ויש בה תמיד רמה מסוימת של סיכון ואי וודאות. לכן, חברת נדל"ן איכותית שמכבדת את עצמה חייבת להציג שקיפות כלפי הלקוח ולאפשר לו נגישות למסמכים השונים ולנתונים השונים אודות עסקת הנדל"ן.

שרון שאתי השקעות נדל"ן בחו"ל