אמיר יקותיאל מוצא פתרון למצוקת הדיור של הסטודנטים

להיות סטודנט בישראל זו אולי חוויה לימודית מעצימה, חוויה חברתית מדהימה וחוויה מעשירה מבחינת המקצוע לעתיד אבל בכל הקשור לתחום הדיור בפרט והתחום הכלכלי בכלל זה כבר סיפור אחר לגמרי. שלוש, ארבע או אפילו חמש שנים מעבירים הסטודנטים בישראל שהם עם החרב על הצוואר מבחינה כלכלית ועיקר הבעיה היא היעדר יחידות דיור המתאימות להם הן מבחינת הגודל והנוחות והן מהבחינה הכלכלית. השכרת דירות זהו תחום פרוץ, הפיקוח עליו אינו מיושם וכל בעל דירה יכול לדרוש כמעט כל סכום שמתחשק לו.

בעולם מושלם, הסטודנטים בישראל היו הראשונים לקבל את כל תנאי המחייה המושלמים שכן הם המדינה בעוד עשר או עשרים שנים, הם הכוח הכלכלי של כולנו אבל בישראל כמו בישראל לא תמיד מסתכלים קדימה ומנסים למצוא פתרונות זמניים שהם שווי ערך לחבישת תחבושת עבור גידם. היזם אמיר יקותיאל לא מוכן להרים ידיים ובתושייה רבה וברעיון גאוני החליט לקחת על עצמו הקמת יחידות דיור שיספיקו ל-2,600 סטודנטים שעבורם הלימודים יהיו הרבה יותר קלים.

 

הקבלן אמיר יקותיאל – איש אחד שמבין את הצורך

זה אומנם נראה מובן מאליו אבל עובדה שחוץ מאיש אחד זה נראה שלאף אחד לא ממש אכפת. הקבלן אמיר יקותיאל מבין היטב שבלי מגורים מיועדים לסטודנטים, אותם לומדים שרוצים להצליח במבחנים ולהתכונן בשקט לשיעורים יצטרכו לאלתר ולשלם הרבה מאוד כסף על דירות לא אטרקטיביות במיוחד. אמיר יקותיאל רואה את הנולד והחליט להיכנס לתחום בכל הכוח וערים כמו נתניה, צפת, הרצליה והוד השרון הולכות להרוויח בגדול. יקותיאל לא מתבייש להודות שלמדינה יש חלק גדול מאוד במצב שנוצר אבל במקום להאשים ולא לעשות כלום הוא בוחר לפעול ומנסה לעזור ככל שיכול.

יקותיאל נזכר בימיו כסטודנט, ימים קשים מבחינת מציאת דירה ועל מנת למנוע סיטואציה דומה מעשרות אלפי הסטודנטים בישראל מקים בימים אלו יחידות דיור חדשות ומרווחות. יקותיאל יודע שמדובר בסיכון מסוים שכן זהו תחום חדש אבל כאשר רואים את העשייה והצלחות הקודמות שלו מבינים שעבור האיש אין שום משימה בלתי אפשרית.

 

מהלך שישפר את הדיור הציבורי 

יקותיאל

עם הקמת יחידות הדיור לסטודנטים, כמובן שהם יהיו הנהנים העיקריים אבל מסתבר שלא רק הם ייהנו מהמחשבה המקורית של עו"ד אמיר יקותיאל. בניית יחידות דיור עבור סטודנטים לא רק תקל עליהם את החיים אלא גם תוריד את המחירים של המשכירים וכך למעשה ירוויחו גם האנשים הפרטיים שרק רוצים לגור באזור המכללות. בהחלטה אחת פשוטה של הקבלן אמיר יקותיאל הרבה מאוד אנשים ייצאו נשכרים וכנראה שבמציאות שלנו ב-2016 לא המדינה היא זו שתורמת ועוזרת לציבור אלא דווקא אנשי העסקים והאנשים הפרטיים שחשובה להם מאוד מדינת ישראל. איש העסקים אמיר יקותיאל בטוח אגב שלא מדובר רק בעזרה לסטודנטים אלא שיש בעסקה הזו גם רווח כלכלי נאה ולכן אינו פוחד לקפוץ למים ולהיכנס לתחום בתולי יחסית.

טייטל: הפתרון של אמיר יקותיאל למצוקת הדיור של הסטודנטים

תיאור: היזם אמיר יקותיאל שהבין את הצורך בבניה לסטודנטים עשה מהלך שישפר את הדיור הציבורי לסטודנטים – כל הפרטים בפנים

שיהיה URL  על הביטוי: אמיר יקותיאל